Blogi paikoista, tavaroista, uskomisista, syömisistä, webistä ja muustakin
Ostin uuden puhelimen: Caterpillar Cat S40. Tämän pitäisi kestää jopa minun käytössäni. #caterpillar https://t.co/dTXA53HdU1
Niko Lipsanen kirjoitti tämän huomion 1.8.2016 noin klo 21.36. Seuraa Twitterissä: @nlipsane.
Suositeltua sisältöä tästä blogista:
Tähän merkintään on jätetty 3 kommenttia ja/tai paluuviitettä. Liity mukaan keskusteluun!
Uusimmat artikkelit
Keskeisimmät aihepiirit
- Kulttuurit - savolais- ja karibialaisjuttuja, kieliasiaa ym.
- Kulutus - tavaroita, syömisiä ja ostotottumuksia
- Kuulumiset - blogin henkilökohtaista-osasto
- Matkat - matkajuttuja ja reissuvalokuvia
- Paikat - sijainnilliset merkitystihentymät
- Uskonto - kristinuskosta, ateisteista, joskus islamistakin
- Web - blogit, WordPress ja muuta nettijuttua
- Yhteiskunta - politiikasta ja maailman toimimisesta
- Ympäristö - valintoja ja ympäristöpähkäilyä
Keskustelu
Kirjoita kommentti
Sinun pitää kirjautua sisään kommentoidaksesi.
Niko Lipsanen 12.8.2016 klo 14.47:
Twitterissä kerrotaan, että näissä olisi ollut kestävyysongelmia. Katso keskusteluketju:
https://twitter.com/nlipsane/status/763857149969719297
Jyri 13.8.2016 klo 11.08:
Minulla on ollut nyt yli vuoden LG Spirit 4G. On tippunut monta kertaa lattialle, korkealtakin, toistaiseksi vielä lasi hengissä. Muutenkin varsin uudenveroinen, voi olla suojakuorella vaikutusta asiaan, sillä ostin sen melkein saman tien puhelimen jälkeen. Tässä on Gorilla Glass 3 -lasi ja markkinoilla on jo tyypin 4 Gorlilla-laseja. Tulevaisuuden puhelimessa voisi minullakin olla sellainen.
Niko Lipsanen 13.8.2016 klo 17.13:
Tätä en ole vielä pudottanut kertaakaan. En viitsi testauksen vuoksi pudotella, sillä kaikella todennäköisyydellä se putoaa vielä muutenkin kerran jos useammankin. Vanha Nokia E71 -puhelimeni kesti aika monta pudotusta kotimme kivilattiaan ennen kuin hajosi. Siinä välissä oli muita nokioita ja nyt viimeisenä E72, jonka hankin käytettynä (se ei kestänyt kauan, mutta ehkä oli kärsinyt kovia jo edellisellä omistajalla).
Tämä Caterpillar S40 on nyt ensimmäinen ei-Nokia-puhelimeni. Kosketusnäyttöön on vielä totuttelemista, ei synny tekstiviestit yhtä nopeasti kuin E71/E72:n fyysisellä näppäimistöllä.